Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ikony Matki Bożej

b034e.jpg
wrzesień 2019
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najbliższe wydarzenia

Logowanie

Odwiedza nas 28 gości oraz 1 użytkownik.

  • eliasz

Tydzień Ekumeniczny 2017

KURIA DIECEZJALNA * PARAFIA PRAWOSŁAWNA PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO *

PARAFIA EWANGELICKA * PARAFIA KOŚCIOŁA STAROKATOLICKIEGO MARIAWITÓW *

KLUB INTELIGENCJI KATOLICKIEJ * WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE

W  P Ł O C K U

 

 

zapraszają do udziału

w

TYGODNIU MODLITW

O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

 

Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas (por. 2 Kor 5,14–20)

 

 

 

17 stycznia, wtorek, godz. 17.00 – OBCHODY XX DNIA JUDAIZMU pod hasłem „Uwiodłeś mnie, Panie, a ja dałem się uwieść (Jr. 20,7). Spotkanie z rabinem Stas Wojciechowiczem z Centrum Społeczności Postępowej i Synagogi Ec Chaim Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie. Muzeum Żydów Mazowieckich, ul. Kwiatka 7.

***

 

 

18 stycznia, środa: Jeden umarł za wszystkich

godz. 17.00 – NABOŻEŃSTWO EWANGELICKIE NA ROZPOCZĘCIE TYGODNIA EKUMENICZNEGO z udziałem przedstawicieli wszystkich Kościołów. Przewodniczy ks. Szymon Czembor, proboszcz Parafii Ewangelickiej w Płocku. Homilia: Biskup Płocki Piotr Libera. Kościół Ewangelicki, ul. Kazimierza Wielkiego 39.

 

19 stycznia, czwartek: Nie żyjemy już dla siebie

godz. 17.00 - NIESZPORY W MARIAWICKIEJ ŚWIĄTYNI MIŁOSIERDZIA I MIŁOŚCI z udziałem przedstawicieli wszystkich Kościołów. Przewodniczy: ks. Grzegorz Maria Dominik Miller - proboszcz parafii mariawickiej w Warszawie. Homilia: bp Mirosław Milewski, biskup pomocniczy diecezji płockiej. Katedra Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, ul. Kazimierza Wielkiego 27.

 

20 stycznia, piątek: Już nikogo nie znamy według ciała

godz. 18.00 - EUCHARYSTIA PAMIĘCI O ZMARŁYCH „LUDZIACH EKUMENII” Z NASZYCH KOŚCIOŁÓW W 2016 ROKU. Przewodniczy i homilię głosi: ks. prof. Henryk Seweryniak. Animuje Klub Inteligencji Katolickiej. Kościół św. Jana Chrzciciela.

 

21 stycznia, sobota: To, co dawne, przeminęło

godz. 17.30 - NABOŻEŃSTWO SŁOWA BOŻEGO. Przewodniczy ks. kan. dr Dariusz Piskorski, wicerektor WSD. Homilia: ks. dr Tomasz Maria Daniel Mames, wykładowca na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Kaplica WSD.

 

22 stycznia, niedziela: Nastało nowe

Modlimy się o jedność chrześcijan w naszych wspólnotach kościelnych

godz. 10.00 - EUCHARYSTIA O ZJEDNOCZENIE CHRZEŚCIJAN w płockiej bazylice katedralnej. Przewodniczy i homilię głosi ks. kan. dr Włodzimierz Piętka, diecezjalny duszpasterz ekumeniczny. Msza święta transmitowana przez Katolickie Radio Diecezji Płockiej.

godz. 17.00 – WIECZERNIA - NIESZPORY PRAWOSŁAWNE. Przewodniczy ks. protojerej Eliasz Tarasiewicz. Homilia: ks. prof. Ireneusz Mroczkowski. Ekumeniczny Wieczór Kolęd. Cerkiew Prawosławna, ul. Kościuszki 18.

 

 

23 stycznia, poniedziałek: Bóg pojednał nas ze sobą

godz. 17.30 – HISTORIA PŁOCKICH EWANGELIKÓW - wykład dr. Krzysztofa Kłodawskiego – nauczyciela historii, znawcy historii ewangelików na Mazowszu Płockim i Ziemi Dobrzyńskiej. Zaprasza Klub Inteligencji Katolickiej i Kleryckie Koło Historyczne. WSD.

 

24 stycznia, wtorek: Służba pojednania

godz. 17.00 - EUCHARYSTIA O ZJEDNOCZENIE CHRZEŚCIJAN. Przewodniczy i homilię głosi ks. kan. dr Piotr Grzywaczewski, kanclerz Kurii Diecezjalnej Płockiej. Animuje Klub Inteligencji Katolickiej. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Starym Rynku.

 

25 stycznia, środa: Pojednani z Bogiem

godz. 18.00 - EUCHARYSTIA NA ZAKOŃCZENIE TYGODNIA EKUMENICZNEGO z udziałem przedstawicieli wszystkich Kościołów. Przewodniczy ks. prał. dr Marek Jarosz, rektor WSD. Homilia: ks. Szymon Czembor, proboszcz Parafii Ewangelickiej w Płocku. Kościół św. Jana Chrzciciela.

***

 

 

2 lutego, czwartek, godz. 17.00 – W ramach XVII DNIA ISLAMU W KOŚCIELE KATOLICKIM W POLSCE, obchodzonego pod hasłem: „Chrześcijanie i muzułmanie: adresaci i narzędzia Bożego Miłosierdzia”, spotkanie z dr. hab. Agatą Skowron-Nalborczyk – sekretarz generalną Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów, organizowane przez Sekcję Dialogu i Sekcję Humanistyczną TNP. Sala Barokowa Opactwa Pobenedyktyńskiego.

Design by eltonik24.pl