Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ikony Matki Bożej

b002d.jpg
sierpień 2019
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najbliższe wydarzenia

Logowanie

Odwiedza nas 32 gości oraz 1 użytkownik.

  • eliasz

Ekumenia 2018 r.

Do udziału w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan zapraszają kuria diecezjalna, parafia prawosławna Przemienienia Pańskiego,

parafia ewangelicka, parafia Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, Klub Inteligencji Katolickiej oraz Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.  

 

Program:

 

18 stycznia, czwartek: Będziesz miłował przybysza, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej.

Godz. 18.00 – EUCHARYSTIA NA ROZPOCZĘCIE TYGODNIA EKUMENICZNEGO. Przewodniczy bp Mirosław Milewski, biskup pomocniczy diecezji płockiej; homilia – ks. protojerej Eliasz Tarasiewicz, proboszcz parafii prawosławnej w Płocku. Kościół św. Jana Chrzciciela.

 

19 stycznia, piątek: Już nie niewolnik, lecz umiłowany brat.

Godz. 18.00 – EUCHARYSTIA PAMIĘCI O ZMARŁYCH „LUDZIACH EKUMENII” Z NASZYCH KOŚCIOŁÓW W 2017 ROKU. Przewodniczy i homilię głosi: ks. prof. Henryk Seweryniak. Kościół św. Jana Chrzciciela.

 

20 stycznia, sobota: Twoje ciało jest świątynią Ducha Świętego.

Godz. 17.00 – NABOŻEŃSTWO DWÓCH AMBON z udziałem kleryków Wyższego Seminarium Duchownego i Wyższego Seminarium Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Płocku. Przewodniczy ks. Szymon Czembor, proboszcz parafii ewangelickiej w Płocku. Kościół ewangelicki.

 

21 stycznia, niedziela: Nadzieja i uzdrowienie.

Godz. 11.30 – CENTRALNA UROCZYSTOŚĆ W TYGODNIU EKUMENICZNYM. EUCHARYSTIA o zjednoczenie chrześcijan. Przewodniczy biskup płocki Piotr Libera, homilia – ks. Szymon Czembor. Po zakończeniu mszy św. odsłonięcie pomnika pierwszego polskiego tłumaczenia Nowego Testamentu, dokonanego przez Stanisława Murzynowskiego. Kościół w Rokiciu k. Płocka

 

22 stycznia, poniedziałek: Słuchaj krzyku mojego ludu z dalekiej ziemi! Godz. 17.00 – EUCHARYSTIA O ZJEDNOCZENIE CHRZEŚCIJAN. Przewodniczy i homilię głosi ks. kan. dr Andrzej Leleń. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

 

23 stycznia, wtorek: Zważajmy na dobro bliźnich.

Godz. 18.00 – WIECZERNIA – NIESZPORY PRAWOSŁAWNE. Przewodniczy ks. protojerej Eliasz Tarasiewicz, homilia – bp Karol Maria Babi, biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. Ekumeniczny wieczór kolęd. Cerkiew prawosławna.

 

24 stycznia, środa: Budowanie rodziny w domu i w Kościele.

Godz. 17.30 – NABOŻEŃSTWO SŁOWA BOŻEGO. Przewodniczy ks. kan. dr Włodzimierz Piętka, diecezjalny duszpasterz ekumeniczny, homilia – ks. Dawid Mendrok, proboszcz parafii ewangelickiej w Rypinie. Kaplica WSD.

 

25 stycznia, czwartek: Zgromadzi rozproszonych (…) z czterech stron świata.

Godz. 17.00 – NIESZPORY. Przewodniczy ks. Jarosław Maria Jan Opala, proboszcz parafii mariawickiej w Mińsku Mazowieckim; homilia – ks. prał. Marek Jarosz, rektor WSD w Płocku. Katedra Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.

 

 

Design by eltonik24.pl